Olej z Ostropestu

36,00 zł
Brutto

Olej z ostropestu Zielony Nurt pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych ziaren ostropestu plamistego tłoczonych na zimno dla zachowania ważnych z punktu widzenia zdrowia składników. Ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych naturalny olej z ostropestu tłoczony na zimno wykazuje szereg cennych właściwości prozdrowotnych dla organizmu. Produkt nierafinowany pochodzi w 100% z Polski. Zaleca się przechowywanie w ciemnym miejscu w temp. 5-10°C nie dłużej niż 3 miesiące.

Pojemność
Ilość

Olej z ostropestu Zielony Nurt

Ostropest plamisty to ziele początkowo uznawane za chwast. Z czasem jednak zaczęto doceniać jego cenne właściwości prozdrowotne i lecznicze, a jego uprawa stała się popularna prawie na całym świecie. Olej z ostropestu tłoczony na zimno dostępny w naszym sklepie pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych ziaren ostropestu plamistego uprawianych w Polsce. Sekretem jego pozytywnego wpływu na zdrowie jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które dzięki procesowi tłoczenia na zimno zachowują swoje cenne właściwości i wartości odżywcze. Naturalny olej z ostropestu zimnotłoczony to doskonałe uzupełnienie diety osób cierpiących na choroby wątroby, cukrzycę oraz choroby układu krążenia, jednak jego zastosowanie jest zdecydowanie szersze.

Olej z ostropestu – właściwości

Olej z ostropestu nierafinowany słynie ze swojego pozytywnego wpływu na wątrobę i nerki. Jego właściwości są również chętnie wykorzystywane przez osoby borykające się z podwyższonym poziomem glukozy i cholesterolu we krwi. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy olej z ostropestu wykazuje silne działanie przeciwzapalne, co wiele osób wykorzystuje podczas leczenia chorób skóry. Co więcej, walka z wolnymi rodnikami jest niezwykle skuteczną metodą profilaktyki chorób nowotworowych. Poza cennymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi olej z ostropestu zimnotłoczony jest doskonałym źródłem witaminy E, K i C, a w swoim składzie zawiera również garbniki, fitosterole i składniki mineralne.

Olej z ostropestu - gdzie kupić?

Olej z ostropestu ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych jest wrażliwy na działanie światła oraz wysokiej temperatury, które przyspieszają proces jełczenia. Warto więc zdecydować się na zakup tego produktu w naszym sklepie internetowym. Dlaczego? Udzielamy gwarancji świeżości oferowanych olejów powstających z wyselekcjonowanych, polskich ziaren. W trosce o właściwości zdrowotne oleju każda przesyłka pakowana jest w specjalny pojemnik termiczny, który chroni olej z ostropestu nierafinowany przed wysoką temperaturą i światłem.

Cena oleju z ostropestu nie jest wygórowana i można ją porównać do kwoty, jaką zazwyczaj płacimy za oliwę z oliwek dobrej jakości. Wiele cennych właściwości prozdrowotnych oraz atrakcyjna cena tworzą więc idealne połączenie, z którego warto skorzystać.

Dlaczego warto wybrać olej z ostropestu Zielony Nurt?

Proponowany przez nas olej z ostropestu nierafinowany to połączenie wysokiej jakości składników oraz odpowiednich procesów produkcji, dzięki czemu na Twój stół trafia produkt godny zaufania. W czym tkwi sekret naturalnego oleju z ostropestu plamistego?

·         starannie selekcjonowane ziarna pozyskiwane od polskich rolników, które gwarantują mu pełnię smaku,

·         olej z ostropestu tłoczony na zimno w specjalnych prasach oraz w temperaturze nieprzekraczającej 40°C zachowuje swoje wartości zdrowotne i walory smakowe,

·         świeżość – olej dostarczany jest do konsumentów bezpośrednio po jego wytłoczeniu i może być przechowywany przez 3 miesiące,

·         ochrona oleju podczas transportu – specjalna butelka z ciemnego szkła, w której znajduje się olej z ostropestu, pakowana jest dodatkowo w styropianowy termos, który chroni produkt przed światłem i wysoką temperaturą.

Jak stosować olej z ostropestu?

Olej z ostropestu tłoczony na zimno ma słomkowy kolor i wyrazisty, lekko ziołowy aromat, dzięki czemu sprawdzi się jako dodatek do wielu potraw, nadając im charakterystycznego smaku. Stosowanie oleju z ostropestu w codziennej diecie jest idealnym sposobem na uzupełnienie jej w zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe, którymi należy zastępować tłuszcze nasycone. Aby jednak produkt zachował swoje właściwości prozdrowotne, nie należy go podgrzewać. Olej z ostropestu na zimno stanowi jednak doskonały dodatek do:

·         sałatek i surówek w formie dressingu z przyprawami,

·         twarożku, jogurtów i koktajli,

·         kanapek w zamian za masło lub margarynę,

·         owsianek lub past śniadaniowych,

·         majonezu domowego.

Zgodnie z zaleceniami specjalistów do spraw żywienia, tłuszcz powinien stanowić około 30% naszego codziennego menu. Warto jednak stawiać na zdrowe kwasy tłuszczowe nienasycone, które reprezentuje olej z ostropestu. Produkt ten można więc również wykorzystywać do skrapiania wcześniej ugotowanych ryb, zup lub warzyw, zwłaszcza tych zawierających witaminy A, D, E i K, by poprawić ich przyswajalność.

Olej z ostropestu tłoczony na zimno należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu o temperaturze 5-10°C bez dostępu do powietrza. Jego okres przydatności do spożycia wynosi 3 miesiące.

Olej z ostropestu stosuję się  na surowo, nie nadaje się do smażenia lub duszenia potraw. Doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek lub twarogu.

Kraj pochodzenia Polska

69 Przedmioty