Zielony Nurt Rodzinna Manufaktura

Zielony Nurt

Naturalne i tradycyjnie produkty.

Jesteśmy rodzinną manufakturą tworzymy produkty dla naszych bliskich, przyjaciół i wszystkich zainteresowanych naturalnymi produktami bez zbędnych dodatków.

Chcemy spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów poszukujących Olejów Tłoczonych na Zimno wysokiej jakości!

W naszej pracy przykładamy szczególną wagę do zachowania prozdrowotnych walorów substancji zawartych w wykorzystywanych surowcach a także ich charakterystycznego aromatu i smaku. Dzięki temu oferowane przez Zielony Nurt produkty to wybór nie tylko korzystny dla zdrowia, ale też bardzo smaczny.

Stawiamy na połączenie tradycyjnych i naturalnych metod produkcji naszych przodków z nowoczesnymi maszynami takimi jak prasy ślimakowe. 

Cała produkcja naszych olejów tłoczonych na zimno odbywa się w Wielkopolsce.

Stawiamy na wysoką jakość !

Nasze oleje tłoczone na zimno są:

  • Produkowane z wyselekcjonowanych składników od naszych sprawdzonych dostawców
  • 100% Naturalne bez konserwantów i zbędnych dodatków
  • Zawsze świeże ponieważ tłoczymy je na bieżąco
  • Tłoczone na zimno poniżej 40 stopni Celsjusza
  • Mają wysoką zawartość NNKT Omega-3, 6 i 9
  • Z pierwszego tłoczenia
  • Nierafinowane i niefiltrowane
  • Tłoczone w Polsce
  • Przechowywane w bezpieczniej ciemnej szklanej butelce

Wysokiej jakości surowce i metody produkcji

Dbamy o cały proces. Od pola do stołu.

Aby Olej roślinny zachował wszystkie cenne składniki, musimy zadbać o to, by surowiec był najwyższej jakości. Uzyskuje się go od wysoko wyspecjalizowanych plantatorów, którzy uprawiają rośliny oleiste z zachowaniem wysokiej kultury agrotechnicznej. Odpowiednie warunki glebowe, klimatyczne i dobór odmian są gwarancją dobrych parametrów biochemicznych.

Nasze oleje produkowane są za pomocą dwóch metod – konwencjonalnej, a także ekologicznej. Nasze produkty EKO spełniają unijne normy zakładające rezygnację ze sztucznych i syntetycznych nawozów mineralnych oraz genetycznie modyfikowanych nasion czy pestycydów. Ponadto linie produkcyjne znajdują się w odrębnych budynkach, co stanowi pełną gwarancję ekologiczności naszych olejów.

Najwyższa jakość, wspaniały aromat i znakomity smak naszych olejów nie byłyby możliwe do osiągnięcia bez specjalistycznego parku maszynowego z najnowocześniejszymi urządzeniami.

Zachowujemy prozdrowotne właściwości składników

Technologia tłoczenia oleju na zimno.

Tłoczenie na zimno to metoda najlepsza, jeśli chcemy utrzymać prozdrowotne właściwości roślin oleistych, niezbędne dla zdrowia naszego organizmu. Produkt mający cechy oleju dziewiczego (extra virgin) otrzymujemy, tłocząc surowiec na zimno. W specjalnych prasach ślimakowych temperatura nie przekracza 40 stopni, dlatego możliwe jest zachowanie parametrów biochemicznych, które znajdziemy w nasionach tłoczonych roślin.

Wdrożyliśmy w naszym zakładzie produkcyjnym system zarządzania jakością HACCP. Zwracamy szczególną uwagę, jest wysoka zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych NNKT Omega-3, 6 i 9.

Prowadzimy badania w Laboratorium Badań Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu sprawdzających skład chemiczny tłuszczów. Każda z nowo wyprodukowanych butelek oleju BIO z siemienia lnianego poddawana jest szczegółowej analizie. Wyniki wskazują zawartość NNKT OMEGA-3 na poziomie 59,45%.

Zielony Nurt

Zobacz nasze produkty:

Oleje Tłoczone na Zimno
Kremy Orzechowe Naturalne
Kremy Orzechowe Bez Cukru
Świeżo tłoczony

Oleje świeżo tłoczone

Oleje zawsze tłoczymy na bieżąco.

100% naturalny

100% naturalne

Czyste produkty bez żadnych dodatków

Ekologiczny

Ekologicze produkty

Z Certyfikatem Rolnictwa Ekologicznego

Zimnotłoczony

Oleje Zimnotłoczone

Tłoczenie nie przekracza 40°C

Nierafinowany

Produkty Nierafinowane

Niefiltrowany i nieoczyszczane

Produkt polski

Produkt polski

Tworzony w rodzinnej manufakturze

Bezpieczny

Bezpiecznie

Przechowywany w szklanej ciemnej butelce