search
Zioła, przyprawy

Kurkuma

Kurkuma jako składnik wielu mieszanek przyprawowych świetnie odnajduje się w kuchni jako idealny dodatek do potraw z drobiu. Oprócz tego wykazuje właściwości lecznicze, między innymi: przeciwzapalne i bakteriobójcze.

Smak:
Charakterystyczny dla kurkumy

Składniki: 100% kurkuma

Informacje o alergenach: Z uwagi na konfekcjonowanie w zakładzie produkcyjnym innych surowców, produkt może zawierać gluten, orzechy ziemnych, inne orzechy, gorczyce oraz sezam.

Kraj pochodzenia: Indie

  • Producent: Zielony Nurt
  • Kraj produkcji: Polska
  • Pochodzenie składników: Indie
  • Certyfikat ekologiczny: Nie
  • Data przydatności: Przynajmniej 12 miesięcy
Wybierz pojemność:
6,20 zł
w tym VAT

Wysyłka od: 14,00 zł

Wysyłamy w 24h

+ 0 pkt. za zakup

Kurkuma jest składnikiem wielu mieszanek przyprawowych, między innymi wchodzi w skłąd curry. Nadaje charakterystyczny smak rosołom i potrawom z drobiu. Można dodawać ją do musztardy i sosów. Oprócz tego jest też rośliną leczniczą: wykazuje właściwości żółciotwórcze, pobudza pracę wątroby i zwiększa wytwarzanie kwasów żółciowych. Kurkuma zaczęła cieszyć się zainteresowaniem firm farmaceutycznych, gdy odkryto, że zawarte w niej substancje wykazują silne działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Przyjmowane doustnie wyciągi pobudzają też wytwarzanie soku żołądkowego i śluzu. Wyciągi alkoholowe z kurkumy poprawiają czynność wątroby i zwiększają wytwarzanie kwasów żółciowych, przywracają naturalną kurczliwość pęcherzyka żółciowego, przeciwdziałają zastojowi żółci i umożliwiają jej szybszy przepływ. Ważne znaczenie ma działanie bakteriobójcze tych związków na niektóre drobnoustroje wywołujące zakażenia przewodu pokarmowego.

image_about_company.png

Zielony Nurt

Oleje Tłoczymy Sami. Na Zimno! W naszej olejarni.

Jesteśmy producentem olejów tłoczonych na zimno i robimy to 15 lat. W naszej pracy przykładamy szczególną wagę przede wszystkim do charakterystycznego aromatu, a także zachowania prozdrowotnych substancji zawartych w wykorzystywanych surowcach. Dzięki temu oferowane w Zielony Nurt to wybór nie tylko korzystny dla zdrowia, ale też bardzo smaczny.

Stawiamy na połączenie tradycyjnych metod naszych przodków z nowoczesnymi maszynami takimi jak prasy ślimakowe. Wszystko to pozwoliło na stworzenie cenionej marki najwyższej jakości nierafinowanych tłuszczów roślinnych.

Chcemy spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów poszukujących olejów tłoczonych na zimno wysokiej jakości!

Dla Vegan

Dla Vegan

Odpowiedni dla Wegan, Wegetarian i Dzieci

Bezpieczny

Bezpieczny

Przechowywany w szklanej ciemnej butelce

Bez GMO

Bez GMO

Nie zawierają w swoim składzie GMO

Naturalny 100%

Naturalny 100%

Bez konserwantów, czysty olej. Nie rafinowany, nie filtrowanny

Zawsze Świeże

Zawsze Świeże

Ponieważ oleje są tłoczone na bieżąco

Najlepsze ziarna

Najlepsze ziarna

Produkowany ze specjalnie wyselekcjonowanych składników

Kurkuma

Opinie naszych klientów

Dodaj swoją opinię